Co umie Ola? (6. miesiąc)

Była na basenie, próbowała jeść coś innego niż mleko – w tym miesiącu w życiu Oli sporo nowości.

Ola urosła o 2cm i przybrała na wadze pół kilograma - waży 8kg i ma 67cm. Jest więc coraz większa i bardziej towarzyska. – Ewidentnie nawołuje starszą siostrę, piszcząc: "Aaaa". Jest szczęśliwa gry Agatka przychodzi - relacjonuje mama. I nie boi się pływać. Choć na początku była nieco oszołomiona basenem, to niestraszna jej ani mokra buzia, ani nawet zachlapane oczka. Naprawdę dzielna z niej dziewczynka!

UWIELBIA BYĆ NA RĘKACH U MAMY

Za Olą i Mirellą pierwsze chustowanie. – Pewnego dnia moja córeczka była wyjątkowo marudna. Nie miałam już siły jej nosić, ale… przypomniałam sobie o chuście – opowiada mama. – Noszenie w niej spodobało się Oli! A powodem marudzenia była dolna lewa jedynka – bo mała ma już jeden ząbek! Mirella sprawdziła to, stukając w niego łyżeczką. Ku zdziwieniu Oli.

WKŁADA NÓŻKI DO BUZI

Było tylko kwestią czasu, aż stópki Oli znajdą się w buzi. Okazały się pyszne! – Wystarczyło, że raz ich spróbowała i już codziennie tam lądowały! – mówi mama. – I to niezależnie, czy leżała na plecach, czy była w bujaczku.

ROZPOZNAJE TWARZE

Widząc znajome osoby, Ola cała się rozpromienia. – Robi wtedy duże, szczęśliwe oczka! – wyjaśnia Mirella. Ale na widok obcych najpierw mocno się dziwi. – W końcu jednak uśmiecha się i zaczepia ich guganiem! – dodaje.

SIĘGA PO ZABAWKI

Gdy Ola leży na brzuszku, wyciąga rączki po zabawki i kombinuje, jak do nich dosięgnąć. Nie zawsze jest to łatwe, ale z reguły dopina swego. – Potem, oczywiście, wszystko ląduje w buzi! – śmieje się z córeczki Mirella.

PRÓBUJE JEŚĆ SAMA

Zamiast kaszki manny Ola próbowała jeść chlebek. Właśnie tak w jej diecie pojawił się gluten. – Trochę czytałam o BLW, stąd pomysł – mówi mama. – Ola siedziała na moich kolanach i glumała chlebek. Super sobie radziła!

Więcej artykułów na temat ciąży i rozwoju dziecka znajdziesz na Enfamil.pl

Tekst: Aleksandra Sobieraj
Zdjęcia: Michał Dembiński
Na zdjęciach: Ola Bielecka i jej mama Mirella Czuryłło-Bielecka

Pozostałe artykuły

Na czworaka i do przodu

Wciąż słyszysz, że raczkowanie jest bardzo ważne. Sprawdź, jak chodzenie na czworaka wpływa na rozwój dziecka i dlaczego jest istotne w nauce pisania.

Na czworaka i do przodu

Opowiem Ci świat

Jesteś pierwszym, najważniejszym nauczycielem dziecka. Dowiedz się, jak uczyć i rozwijać malca dzień po dniu.

Opowiem Ci świat

Jadą, jadą misie, tra la la la la…

Wierszyki, rymowanki, piosenki - sprawdź jak w możesz wpływać na rozwój mowy dziecka.

Jadą, jadą misie, tra la la la la…

Tylko spokojnie!

Wreszcie stanęło na własnych nóżkach i nieśmiało, chwiejnym krokiem ruszyło przed siebie. Zanim rzucasz się, by zakładać kolejne zabezpieczenie…

Tylko spokojnie!

Czarno-biały świat

Żółte kaczuszki, zielone żabki i czerwone biedronki. Dziecięcy pokój mieni się kolorami. Sprawdź, dlaczego maluszki wolą czarno-białe zabawki!

Czarno-biały świat

Jedzenie, ubieranie się, mycie rąk - "a teraz ty sam!"

„Ja sam!” to ulubiony okrzyk dwulatków, ale nie znaczy to, że trzeba z nauką samodzielności czekać do drugich urodzin. Gdy dziecko potrafi zrobić…

Jedzenie, ubieranie się, mycie rąk - "a teraz ty sam!"

Czas iść na dwór

Wychodzisz z dzieckiem codziennie, bo wiesz jak ważne jest przebywanie na świeżym powietrzu. Dowiedz się jak zwykły spacer zamienić w rozwijającą…

Czas iść na dwór

Wychowanie na dywanie

Jeśli chcesz, by Twój malec świetnie się rozwijał, połóż go na podłodze. Sprawdź dlaczego maluchy uwielbiają zabawę na dywanie.

Wychowanie na dywanie

Dowiedz się jak wspierać rozwój dziecka w wieku 6-9 miesięcy

Rozmowa Doktor Joanny Matejczuk z Mamą poświęcona najważniejszym krokom milowym w rozwoju dziecka w wieku 6 - 9 miesięcy. Dowiedz się jak aktywnie…

Dowiedz się jak wspierać rozwój dziecka w wieku 6-9 miesięcy

Magiczna moc dotyku

Kangurowane niemowlę lepiej się rozwija, jest spokojne i czuje się bezpiecznie. Sprawdź jakie jeszcze korzyści przynosi tulenie dziecka.

Magiczna moc dotyku

Dowiedz się jak wspierać rozwój dziecka w wieku 3-6 msc

Rozmowa Mamy z Ekspertem - Doktor Joanną Matejczuk o krokach milowych w rozwoju dziecka w okresie 3 - 6 miesięcy. Dowiedz się jakie są charakterystyczne…

Dowiedz się jak wspierać rozwój dziecka w wieku 3-6 msc

Jest zabawa, jest bałagan

Najciekawsze zabawy dla dzieci, na które nie trzeba wydać złotówki.

Jest zabawa, jest bałagan